kurs Alevel

Szkoła przygotowuje do egzaminów A-level z języka polskiego, który uczniowie zdają w wieku 14 lub więcej. Egzamin A-level (General Certificate in Education Advenced Level) składa się z dwóch części: egzaminu AS (Advanced Subsidiary) i egzaminu A2 (Advanced Level), które zwykle uczniowie zdają oddzielnie. Przygotowanie do egzaminu trwa zazwyczaj rok, jednak jest możliwość przedłużenia kursu do dwóch lat. Szczegółową informację o egzaminie można znaleźć na stronie internetowej AQA – instytucji przeprowadzającej te egzaminy www.aqa.org.uk.

Uczniowie muszą zgłosić intencję zdawania egzaminu A-level z j.polskiego do Exams Co-ordinator w swojej angielskiej szkole i do swojego nauczyciela w Polskiej Szkole Sobotniej. Obowiązują ścisłe terminy zgłoszeń, za które odpowiedzialni są uczniowie.

Wychowawca

Marzena.jpg

Absolwentka Pedagogiki resocjalizacyjnej z wychowaniem fizycznym Uniwersytetu Opolskiego oraz Kolegium Nauczycielskiego w Raciborzu. Doświadczenie w edukacji zdobywała podczas pracy w szkole jako asystent nauczyciela.

Jest pełną energii i zaangażowania nauczycielką z powołania, która dąży do nieustannego mistrzostwa osobistego poprzez rozwijanie i udoskonalania swojego warsztatu pracy a uczniowie są dla niej największym i najważniejszym źródłem motywacji.

Kocha podróże, sport a szczególnie tenis ziemny oraz dobrą książkę.

Z Polską Szkołą Sobotnią  w Swindon związana od 2019 roku.  Praca w naszej szkole daje jej dużo radości a przede wszystkich jest ogromnym wyzwaniem.

Motto: "Trudno być złym, kiedy świat ma do zaoferowania tyle piękna."

Potrzebne informacje

Podręczniki i  ćwiczenia: podczas przygotowań do egzaminu, szkoła korzysta z własnej bazy materiałów dydaktycznych. W wyjątkowych sytuacjach wychowawca może poprosić o zakup dodatkowych pomocy edukacyjnych.

Zeszyty i materiały piśmiennicze: zeszyt w jedną linię A4 lub A5, długopis, ołówek.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie wyślij email: ma.szkolaswindon@gmail.com