Kadra Zarządząjaca

Ewa Hawryło

Absolwentka Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,  Wydziału Ekonomii oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W Polsce zawodowo związana z pomocą społeczną oraz rynkiem pracy. Doświadczenie zdobywała w samorządzie powiatowym oraz w organizacjach pozarządowych. W Wielkiej Brytanii pracuje z dorosłymi autystykami oraz z osobami mającymi trudności w uczeniu się.

Mama dwójki chłopców, miłośniczka książek i kotów. Od dziecka zaangażowana w działalność charytatywną. Pomoc innym przynosi jej satysfakcję i każdy kto ją zna wie, że nie potrafi odmówić pomocy.

Z Polską Szkołą Sobotnią w Swindon związana od 2013 roku.

Motto: "Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało, żeby miał zamiłowanie." - Janusz Korczak.

Pozytywnie zakręcona do granic możliwości. Gotowa do działania o każdej porze dnia i nocy. Doświadczenie zdobywała m.in. w Polsce w harcerstwie, w którym się wychowała od najmłodszych lat. W Swindon prowadzi gromadę zuchową, gdzie uczy dzieci swoim przykładem jak rozwijać umiejętności interpersonalne, logistyczne oraz zmysł organizacyjny. To też pierwsza i niezastąpiona szefowa Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście. Lubi pomagać, dlatego zawsze ma ręce pełne roboty!

Mama Nikoli i Oskara. Kocha zwierzęta, a zwłaszcza psy. Od wielu lat towarzyszy jej poezja śpiewana. Jest członkiem zespołu Mixed-Up, gdzie nie tylko śpiewa i gra na gitarze, ale i nierzadko gra pierwsze skrzypce.

Z Polską Szkołą Sobotnią w Swindon związana od 2015 roku.

Motto: "Tam idź, gdzie słyszysz śpiew. Tam ludzie serca mają. Źli ludzie wierzaj mi –  Ci nigdy nie śpiewają” –  Norwid.

Wicedyrektor Szkoły ds. Organizacyjnych

Magdalena Rozwadowska