• infoszkolaswindon

Szanowni Państwo,

W związku z zamknięciem szkół przez rząd brytyjski zmuszeni byliśmy zawiesić zajęcia stacjonarne również w naszej szkole.

Pomimo, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa, zmusza nas wszystkich do ograniczenia aktywności interpersonalnej, ale też jednocześnie otwiera drogę do innej komunikacji.

Nasza szkoła w sobotę zatem rozpoczęła działalność online jako „szkoła w chmurce”. Nauczyciele będą sukcesywnie wysyłać do Państwa informacje o sposobie nauki przez daną klasę, tematy, narzędzia oraz będą z Państwem kontakcie w razie pytań i wątpliwości.

Wychodząc naprzeciw nowej trudnej sytuacji (finansowej, zdrowotnej i czasowej) wielu z Was, Rada Powierników wyraziła zgodę na zamrożenie opłat czesnego do czasu ponownego uruchomienia szkoły w budynkach Polish Community Centre. Rada pedagogiczna zgodziła się tym samym na wykonanie swojej pracy w ramach wolontariatu, za co jestem szczególnie wdzięczna im wszystkim. Co więcej nasi nauczyciele zgodzili się objąć nauką online wszystkie dzieci chętne, również te które nie są uczniami naszej szkoły. Tak więc nauka online w naszej szkole dla wszystkich pozostanie bezpłatna. Z tego miejsca proszę również o wyrozumiałość i opłacenie zaległości, jeśli ktoś je posiada, według wystawionych invoice.

Na zakończenie roku szkolnego wszystkie dzieci otrzymają stosowne zaświadczenia o ukończeniu nauki w dwóch stopniach: 1 – stacjonarny, 2 – online. Dla dzieci, które po wakacjach planują  rozpocząć naukę w Polsce, na Państwa wniosek i zapotrzebowanie wystawimy wtedy stosowny raport z edukacji w naszej szkole.

Proszę potraktować nadchodzący czas jako niepowtarzalną okazję spędzenia czasu z dziećmi, wspólną zabawę, naukę, oglądanie telewizji czy tez po prostu zwykłe bycie razem. Mam nadzieję, że pandemia i sytuacja z tym związana szybko minie a my będziemy mogli spotkać się ponownie w murach szkoły.

z życzeniami zdrowia

Ewa Hawryło